logo
Produkty bez recepty | Suplementy diety

O zdrowie dziecka możemy i powinniśmy dbać już w okresie prenatalnym. Troszcząc się o prawidłową dietę i odpowiednią suplementację w okresie ciąży, mamy wpływ na całe dalsze życie dziecka!

Kwas foliowy w diecie kobiety w ciąży ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka, ale także na masę i dalszy rozwój malucha już po porodzie.

Z kolei kwas DHA to najlepiej przebadany kwas z grupy Omega-3. Szczególne znaczenie udowodniono szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży oraz w pierwszych dwóch latach życia dziecka, kiedy mózg rozwija się najintensywniej. DHA jest głównym strukturalnym tłuszczem mózgu i oczu, stanowiącym do 97% tłuszczów omega-3 w mózgu i do 93% w oku.

Kwas DHA jest też niezwykle cenny dla zdrowia matki. Udowodniono, że może on zmniejszać częstość występowania powikłań okołoporodowych oraz zmniejsza
ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. W okresie karmienia piersią suplementacja DHA ogrywa nie mniej istotną rolę – pomaga wzbogacić mleko matki w ten niezwykle cenny składnik. Obecność odpowiednich ilości DHA w mleku matki ma udowodniony wpływ na rozwój prawidłowej ostrości widzenia u dziecka.